Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
06.12.2018
10 litrów 800 ml krwi zebrano podczas akcji poboru zorganizowanej w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej pod hasłem MIKOŁAJKOWE ODDAWANIE KRWI. Dawcy podzielili się z innymi, nie tylko najcenniejszym darem życia.

 

Podobnie jak w latach poprzednich postanowili zrobić słodki prezent podopiecznym Powiatowego Domu Dziecka SŁONECZNE WZGÓRZE we Fromborku. Do specjalnej paczki trafiły tabliczki czekolady, które dawcy otrzymują za oddanie krwi.

 

 

 

Na mikołajkową akcję w 9BBKPanc. zgłosiło się 28. chętnych, krew oddały 24 osoby. Wśród dawców był rekordzista: Tadeusz Piwowarczyk z Braniewa, który na swoim koncie ma 87 litrów oddanej krwi. Do 9 brygady zgłosił się w towarzystwie córki Alicji, która poszła w jego ślady.

 

 

To była ostatnia w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana na terenie 9 brygady przez działający przy jednostce Wojskowy Klub HDK PCK. Akcję poboru krwi zabezpieczył personel Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Na pierwszą akcję poboru krwi w nowym 2019 roku, Klub Wojskowy zaprasza 28 stycznia.

 

Fot. prezes klubu: st. chor. sztab. Sebastian Jaszak.Galeria>>

 

opr. MH