Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
06.12.2018
Żołnierzem listopada 2018 roku w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej wybrany został: kpr. Dawid Smolka z 1 batalionu czołgów.

 

Kpr. Dawid Smolka służbę wojskową w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej rozpoczął jako starszy kierowca w lipcu 2008 roku. Obecnie pełni obowiązki dowódcy wozu dowodzenia w kompanii logistycznej 1 batalionu czołgów. Był żołnierzem I zmiany PKW Łotwa.

 

Już jako elew 2 Ośrodka Szkolenia Kierowców w Ostródzie interesował się sprzętem wojskowym, a w szczególności kołowym. Swoją pasję mógł rozwijać na kolejnych stanowiskach służbowych, uzupełniając  wiedzę, doświadczenie i umiejętności praktyczne. Jego drugą pasją jest sport. Uczestniczył w wielu zawodach sportowych, a w 2016 roku ukończył Półmaraton Zegrzyński. Swoją postawą stara się zachęcać podwładnych żołnierzy do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i pracy nad kondycją fizyczną, czego efektem jest osiągnięcie odznak sprawności fizycznej przez wszystkich członków jego drużyny.

 

 

Kpr. Smolka jest także jednym z żołnierzy, którzy w listopadzie br. podczas przegrupowania na szkolenie poligonowe, udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym - informuje starszy podoficer dowództwa 9BBKPanc.: st. chor. sztab. Mariusz Sobiło.

opr. MH