Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
09.10.2018
9 brygada z Braniewa wspólnie z klubem EKO Gryf z Elbląga zrealizowali w tym roku Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegach na Orientację. Zawody odbyły się w pierwszym tygodniu października.

 

O medale mistrzostw rywalizowało 133 zawodników (104 mężczyzn i 39 kobiet) z dziewięciu reprezentacji biorących udział we współzawodnictwie w sporcie powszechnym na szczeblu Sił Zbrojnych RP. Bieg sprinterski odbył się na wzgórzu katedralnym we Fromborku, a średniodystansowy w Elblągu. Natomiast o medale w sztafetach rywalizowano terenie Wysoczyzny Elbląskiej.

 

Żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej byli nie tylko realizatorami Mistrzostw. Nasi reprezentanci wzięli w nich także czynny udział. W drużynie reprezentującej 16 Dywizję Zmechanizowaną wystąpili: st. chor. sztab. Krzysztof Banach i st. chor. sztab. Roman Typański. Krzysztof Banach był także trenerem i kierownikiem reprezentacji 16 Dywizji Zmechanizowanej (Dowództwo Generalne RSZ 3), która zakończyła Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegach na Orientację na bardzo wysokim miejscu, zdobywając puchar za 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Na ten sukces złożyły się następujące wyniki: reprezentacja zdobyła indywidualnie: 2 złote medale, 2 srebrne medale oraz 3 brązowe medale. Na podium stanęły też dwie sztafety: sztafeta weterańska srebro i sztafeta kobieca złoto.

 

Jak relacjonuje st. chor. sztab. Krzysztof Banach: najlepiej w reprezentacji 16PDZ wypadli: szer. Iwona WICHA z 2 psap Kazuń ( 3 medale złote - dwa indywidualnie i jeden w sztafecie), płk Bogdan RYCERSKI z 15 BZ Giżycko ( 3 medale - srebro i brąz indywidualnie i srebro w sztafecie), st. chor. sztab. Krzysztof BANACH z 9 BKPanc Braniewo ( 2 medale - brąz indywidualnie i srebro w sztafecie), szer. Dagmara DOMINIAK z 2 psap Kazuń ( 2 medale - brąz indywidualnie i złoto w sztafecie) Ponadto po 1 medalu dołożyli: st. szer. Natalia DZIKA z 15 BZ Giżycko srebro indywidualnie, szer. Magdalena Ciarkowska z 15 pplot Goldap złoto w sztafecie, szer. Ewa NIKONOWICZ z 15 BZ Giżycko złoto w sztafecie, st. chor. sztab. Władysław ŚWIDERSKI z 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Białobrzegi srebro w sztafecie, st. kpr. Jerzy BEDNARCZUK z 1 BPanc Wesoła srebro w sztafecie. Niewątpliwie do sukcesu reprezentacji przyczynili się pozostali uczestnicy Mistrzostw: mjr Tomasz REKOWSKI z Dowództwa 16 DZ Białobrzegi, st. chor. Dariusz JACHNA z 20 BZ Bartoszyce, st. chor. sztab. Roman TYPAŃSKI z 9 BKPanc Braniewo, st. kpr. Joanna KLUNDER z PWD WD PW Elbląg, szer. Jakub OSOWSKI z PWD WD PW Elbląg, st. sierż. Stanisław STEFANOWICZ z 11 pa Węgorzewo, plut. Paweł MAZUREK z 1 BPanc Wesoła, st. kpr. Konrad PIETRZAK z 9 BWD Białobrzegi, st. szer. Łukasz NESTOROWICZ z 1 BPanc Wesoła, mat Edward KOŻYCZKOWSKI z 9 BWD Białobrzegi.

 

 

Dekoracja zwycięzców odbyła się na placu apelowym w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Zawodnikom i zwycięzcom gratulowali: ppłk Sebastian Krasoń, reprezentujący Dowództwo Generalne RSZ, mjr Wojciech Tuchalski, reprezentujący Dowództwo 16PDZ i dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, płk Dariusz Kosowski. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i puchary oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i dodatkowo zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali upominki od Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Huty Stalowej Wola.

 

 

Wkrótce  na naszej stronie zamieścimy obszerną relację fotograficzną z Mistrzostw autorstwa st. chor. sztab. Krzysztofa Banacha.

Opr. MH