Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
03.10.2018
Żołnierze uczestniczący w tegorocznych Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegach na Orientację rozpoczęli swoje zmagania we Fromborku i biegali m.in. wokół pomnika Mikołaja Kopernika u podnóża Wzgórza Katedralnego, gdzie mieszkał astronom.

 

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegach na Orientację, organizowane przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i Dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej realizuje w tym roku 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej wspólnie z klubem EKO Gryf z Elbląga.

 

Zawody rozpoczęły się 01 października ( poniedziałek) i potrwają do 05 października ( piątek). Do rywalizacji przystąpiło ponad 140 żołnierzy reprezentujących poszczególne związki taktyczne i rodzaje sił zbrojnych. W ramach zawodów rozegrane zostaną trzy biegi: dwa indywidualne na dystansie sprinterskim i średnim oraz bieg sztafetowy.

 

Ceremonia inauguracji Mistrzostw Wojska Polskiego w Biegach na Orientację odbyła się 02 października na rynku we Fromborku.

 

  

 

Zawody oficjalnie otworzył dowódca 9 brygady z Braniewa płk Dariusz Kosowski, który powitał uczestników wspólnie z sędzią głównym ppłk. Sebastianem Krasoniem, reprezentującym Dowództwo Generalne RSZ. Po uroczystości zawodnicy wystartowali w pierwszej konkurencji: w biegach sprinterskich. Posługując się mapą i kompasem w jak najkrótszym czasie musieli przebiec określoną trasę i zebrać punkty na wyznaczonych przez organizatorów stanowiskach.

 

 

Zadanie było wyjątkowo ciekawe, bo żołnierze mogli przy okazji podziwiać zabytki Wzgórza Katedralnego, gdzie mieszkał i został pochowany Mikołaj Kopernik. Nawet jeden z obowiązkowych punktów do zaliczenia przez zawodników znajdował się przy pomniku astronoma.

 

Pozostałe biegi w ramach Mistrzostw w BnO rozegrane zostaną na terenach leśnych wokół Elbląga.

 

 

Fot. M. Hajkowicz, st. chor. sztab. Krzysztof Banach, szer. Kozłowski, arch. 9BBKPanc.Galeria>>

 

Marta Hajkowicz