Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Środa, 21 listopada 2018 r.
14.09.2018
143. zawodników z 18. jednostek wojskowych wzięło udział w Mistrzostwach 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (DG RSZ grupa 3) w Biegach na Orientację, zorganizowanych w tym roku przez 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej.

 

 

 

9 brygada oprócz tego, że była organizatorem wydarzenia, wystawiła do rozgrywek swoją drużynę. Po medalowe miejsca sięgnęli:

 

  • szer. Sylwia Wróblewska ( bieg sprinterski: II m-ce w kat. K-35),
  • st. chor. sztab. Krzysztof Banach (bieg sprinterski: I m-ce w kat. M-40, bieg klasyczny: II m-ce w kat. M-40),
  • st. chor. sztab. Roman Typański (bieg sprinterski: II m-ce w kat. M-45, bieg klasyczny: III m-ce w kat. M-45).

 

W klasyfikacji zespołowej najwięcej punktów zdobyły drużyny:  2 Pułk Saperów w Kazuniu (I miejsce), 9 Batalion Dowodzenia Białobrzegi (II miejsce), 1 Brygada Pancerna z Wesołej ( III miejsce). Reprezentacja Braniewa zakończyła rywalizację na 8. pozycji. Zwycięzcom gratulował płk Dariusz Kosowski, dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, który podczas dekoracji wręczał najlepszym puchary, medale, dyplomy i statuetki.

 

 

Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (DG RSZ 3 grupa współzawodnictwa sportowego) w Biegach na Orientację odbyły się w dniach 11-13 września 2018. Rozegrane zostały w formie dwóch biegów indywidualnych i jednego startu sztafetowego: we wtorek (11 września) odbył się bieg sprinterski w parku Modrzewie w Elblągu, w środę (12 września) zawodnicy stanęli na starcie do biegu klasycznego w Jagodniku na mapie „Pięknolas” i w czwartek (13 września) zakończyli mistrzowską rywalizację biegami sztafetowymi w podbraniewskich lasach na mapie „Rusy”. Wykonawcą zawodów był Klub EKO Gryf Elbląg, trasy zaprojektował Kazimierz Szulżycki. Zawody zostały przeprowadzone przy zastosowaniu systemu elektronicznego pomiaru czasu.

 

 

 Galeria>>

 

 

 

Marta Hajkowicz