Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Środa, 21 listopada 2018 r.
10.09.2018
Żołnierze 9 brygady już ponad tydzień szkolą się na poligonie w Drawsku. Najważniejszym poligonowym przedsięwzięciem jest ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem KOJOT. To sprawdzian poziomu wyszkolenia batalionu zmechanizowanego.

 

Żołnierzy batalionu zmechanizowanego na poligonie w Drawsku wspiera m.in.: kompania czołgów. Ćwiczenie ma na celu: zgranie działania dowództwa i sztabu ocenianego batalionu z działaniem wojsk w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.

 

 

 

KOJOT – 18 jest kontynuacją szkolenia dowódczo – sztabowego pod nazwą ŻBIK – 18 i przygotowaniem batalionu do udziału w listopadowym ćwiczeniu 16PDZ pod kryptonimem TUMAK- 18.

 

 

W miniony czwartek i piątek (06-07.09.2018) przebywających na poligonie żołnierzy 9BBKPanc. odwiedzili dziennikarze. Ekipa programu Wojsko-Polskie.pl realizowanego przez Telewizję Polską rejestrowała szkolenie żołnierzy 9 brygady. Ich relację zobaczymy już wkrótce na szklanym ekranie. Tymczasem dziś zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu zrealizowanego na poligonie przez Michała Fiszera z Wydawnictwa Zespół Badań i Analiz Militarnych. Autora interesowały przede wszystkim wozy bojowe i czołgi PT-91.

 

 Fot. Michał FiszerGaleria>>

 

Marta Hajkowicz