Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
09.08.2018
Żołnierzy i czołgi z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej będzie można podziwiać podczas Wielkiej Defilady Niepodległości, która odbędzie się w Święto Wojska Polskiego w Warszawie.

 

 

W środę, 15 sierpnia 2018 roku ulicami Warszawy defiladowym krokiem przemaszeruje ponad tysiąc żołnierzy i 900 rekonstruktorów, ulicami przejedzie prawie 200 najważniejszych wojskowych pojazdów kołowych i gąsienicowych, a na niebie przelot wykona ponad 100 samolotów i śmigłowców. 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej zaprezentuje podczas defilady : czołgi PT-91 i wozy zabezpieczenia technicznego (WZT-3).

 

 

W tym roku, podczas centralnych obchodów największego żołnierskiego święta przypadającego w 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej, wojskowa defilada będzie poruszać się po nowej trasie: po „Wisłostradzie” wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły. Formacje biorące udział w defiladzie zgrupują się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do Mostu Gdańskiego. Przemarsz wojsk i przejazd pojazdów, w godzinach 13.00 – 15.00, rozpocznie się na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Karową. Punkt kulminacyjny będzie znajdował się przy parku fontann wodnych. Szczegóły znajdziesz w artykule pt. Wielka Defilada Niepodległości www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/wielka-defilada-niepodleglosci-m2018-08-15/

 

Źródło: www.mon.gov.pl

Marta Hajkowicz