Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
07.08.2018
Mieszkańcy Grodu Kopernika w miniony weekend (03-05.08.2018) bawili się na corocznych Dniach Fromborka. Aktywny udział w obchodach wzięła również 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej.

 

 

W sobotę na placu przy plaży odbył się IV Rodzinny Piknik Strażacki połączony z publiczną zbiórką funduszy na nową łódź pontonową dla miejscowej jednostki strażaków - ochotników. W trakcie festynu prezentowały się również służby mundurowe, w tym 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej.

 

 

W namiocie promocyjnym rozdawane były m.in. materiały dotyczące samej brygady i Wojska Polskiego. Można było również zobaczyć indywidualne wyposażenie żołnierza, a nawet coś przymierzyć. Z możliwości założenia kamizelki kuloodpornej i hełmu korzystali nie tylko najmłodsi. Wśród gości odwiedzających stanowisko 9 brygady byli: mieszkańcy Fromborka, turyści i miejscowi samorządowcy. Pamiątkowe zdjęcie z żołnierzami wykonali m.in. burmistrz Fromborka: Małgorzata Wrońska i starosta braniewski Leszek Dziąg.

 

 

Do zabawy z 9 brygadą zachęcała m.in. instruktorka Klubu Agnieszka Szyrwińska. Do zdjęć z gośćmi pozowali: szer. Patryk Bobrowski, szer. Robert Wileński i st. szer. Zbigniew Jędruszak.Galeria>>

 

Marta Hajkowicz