Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
18.07.2018
Strażak z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej Sławomir Wądołowski był uczestnikiem IV Rajdu Rowerowego PAMIĘCI KRESOWIAN. Rajd upamiętnia martyrologię Polaków z Kresów Wschodnich II RP.

 

 

Sławomir Wądołowski jest strażakiem w jednostce WSP 9BBKPanc. W czasie wolnym od służby uwielbia jeździć rowerem. Swoją pasją "zaraził" nie tylko najbliższych. Jest liderem grupy rowerowej "Szybki struś", w ramach której organizuje bliższe i dalsze wyprawy rowerowe. W jego drużynie cyklistów jeżdżą m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie i ich rodzice. W sobotę 14 lipca już po raz drugi z rzędu wybrali się do Prabut, gdzie wzięli udział w IV Rajdzie Rowerowym "Pamięci Kresowian" organizowanym przez Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków. Rajd upamiętnia martyrologię Polaków z Kresów Wschodnich II RP i promuje aktywne spędzanie wolnego czasu.

 

 

W zależności od rodzaju trasy, uczestników rajdu podzielono na 3 grupy. Każda grupa miała wyznaczoną własną trasę o długości: 10 km, 27 km i 54 km. Grupa "Szybki struś" wybrała dystans rodzinny o długości 10 km.

 

 

- Mimo silnego deszczu z radością stawiliśmy się na linii startu…Trasa prowadziła przez tereny wokół Prabut, przez drogi polne i leśne. W związku z deszczem, który padał tam od dwóch dni była jeszcze bardziej urozmaicona (ekstremalna), nie brakowało błota i głębokich kałuż, za to krajobrazy były malownicze– relacjonuje Sławomir Wądołowski.

 

 

Na mecie, oprócz zadowolenia i satysfakcji, każdy rowerzysta otrzymał pamiątkowy medal. Na zakończenie dnia członkowie grupy „Szybki struś” z Braniewa wybrali się na miejscową starówkę, gdzie przy okazji obejrzeli miniaturkę zamku w Kwidzynie i jego okolic.   Fot. S.WądołowskiGaleria>>

 

Marta Hajkowicz