Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Środa, 21 listopada 2018 r.
10.07.2018
Wśród książkowych nowości, które pojawiły się ostatnio w Bibliotece 9BBKPanc. jest pozycja pt. MATRIOSZKI. To druga powieść sensacyjna z elementami politycznymi autorstwa Adama Karczewskiego, byłego żołnierza 9BBKPanc.

 

 

Porucznik Adam Karczewski służył w 9 brygadzie w Braniewie od grudnia 2009 roku do lipca 2015. Był oficerem w 1 batalionie czołgów. Prywatnie zajmował się m.in. pisaniem książek. Jego pierwsza powieść „Okręt” ukazała się na rynku w 2013 roku.

 

– Moje pisanie balansuje na granicy sensacji, szpiegostwa, gangsterki, polityki. Bawi mnie to i odpręża. To dla mnie sposób na przeżywanie czegoś, czego tak naprawdę nie chciałbym przeżywać w rzeczywistości - mówi.

 

"Okręt" to typowa sensacja z elementami kryminału i political fiction, gdzie większa część akcji rozgrywa się w trójmiejskich plenerach - dobrze znanych autorowi powieści. Bohaterem książki jest oficer kontrwywiadu Marynarki Wojennej w Gdyni Tomasz Tomasik, który śledząc losy wypadku do którego doszło przed laty, dokładnie w 1964 roku na okręcie podwodnym ORP „Sęp” ( okręt przewoził tajemniczy ładunek), wpada w wir wydarzeń, które nie tylko zagrażają życiu jego i jego bliskich, ale też mogą wpłynąć na losy kraju...” ( Z materiału Wydawcy)

 

 

Podczas jednego ze spotkań z czytelnikami w Klubie Wojskowym 9BBKPanc., por. Adam Karczewski zdradził, że jest w trakcie pisania kontynuacji powieści i losów jej głównego bohatera Tomasza Tomasika.

 

– I na kartach mojej nowej książki na pewno nie zabraknie żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej - mówił.

 

I swoją obietnicę spełnił. W tym roku na rynku ukazała się jego druga powieść pt. „Matrioszka”. Książka jest już w zasobach wojskowej biblioteki, ale nie leży na półce. Jest wypożyczana przez kolejnych czytelników, którzy doszukują się w powieści „brygadowych” akcentów.

 

Adam karczewski był marynarzem, nauczycielem historii, czołgistą. Obecnie służy w 18 Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Wejherowie.

 

           ***

 

O autorze powieści „Okręt” pisaliśmy także w artykule z 05.03.2015 pt. „Powieściopisarz w brygadzie”. Artykuł dostępny pod linkiem: 9bkpanc.wp.mil.pl/pl/61_1747.html

 

 

Marta Hajkowicz