Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Środa, 21 listopada 2018 r.
09.07.2018
Żołnierze z 9BBKPanc. jak co roku wspierali organizatorów Dni Braniewa. Byliśmy zaangażowani w organizację i zabezpieczanie świątecznych imprez. Żołnierze wystartowali też w Biegu Sztafetowym z okazji Dni Braniewa i go wygrali.

 

W piątek, 06 lipca w parku MOS – u przy ul. Moniuszki rozegrano Sztafetę Miejską z okazji obchodów Dni Braniewa 2018. W rywalizacji wzięło udział 10 zespołów. Wygrała reprezentacja 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w składzie: szer. Łukasz Madajewski, szer. Tomasz Gontarz, szer. Beniamin Karandziej, szer. Wojciech Michałowski, szer. elew Karol Najda, szer. elew Jakub Pochmara, szer. elew Kamil Gawryś, szer. elew Mateusz Mira.

 

 

Fot. Ikat – Gazeta Braniewska

 

Dni Braniewa co roku otwierają wakacyjny sezon w mieście. Główne koncerty odbywają się w Amfiteatrze Miejskim. W tym roku na plenerowej scenie amfiteatru wystąpili m.in. romski zespół Hitano, wokalistka Agnieszka Skrycka z Olsztyna i gwiazdy: aktor Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu i grupa Red Lips.

 

Fot. arch. 9BBKPanc.

W ochronę i zabezpieczenie Amfiteatru Miejskiego oraz odbywających sie tam wydarzeń  zaangażowani byli m.in. żołnierze 9BBKPanc. i elewi, którzy w ramach służby przygotowawczej szkolą się w 9 brygadzie. Jednemu z nich w chwili przerwy udało się porozmawiać z gwiazdą.

 

 

Na zdjęciu szer. elew Grzegorz Kozioł z aktorem Tomaszem Karolakiem, który wystąpił podczas Dni Braniewa ze swoim zespołem Pączki w Tłuszczu. Fot. arch. 9BBKPanc.

Marta Hajkowicz