Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
13.06.2018
Złoto i brąz wywalczyli żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej na rozegranych w tym tygodniu (11-12.06.2018) Mistrzostwach Wojska Polskiego w Judo, które odbyły się w Elblągu.

 

 

Szer. Henryk Kmieciak triumfował w kategorii do 60 kg. Szer. Tomasz Graban był drugi w kategorii +100 kg. Obydwaj są żołnierzami batalionu zmechanizowanego 9BBKPanc. Na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Judo reprezentowali 16 Dywizję Zmechanizowaną.

 

 

 

W zawodach wystartowało 5. przedstawicieli 9 brygady: oprócz złotego i srebrnego medalisty w Elblągu wystąpili również: mł. chor. Marek Bakun, szer. Piotr Wiśniewski (5. miejsce w kat. + 81 kg.), szer. Patryk Rynkiewicz.

 

O tytuły mistrzów i medale walczyło w Elblągu 10 kobiet i 79. mężczyzn. Reprezentacja 16 Dywizji Zmechanizowanej w klasyfikacji zespołowej zajęła pierwsze miejsce. Zawodnikom kibicowali m.in. inspektor szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski, gen. dyw. Marek Sokołowski dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i dowódca 9BBKPanc. płk Dariusz Kosowski.

 

 

Zawody pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odbywały się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu. Ostatnie Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo rozegrano w 2014 roku w Gdyni. Natomiast od przyszłego roku judo zostanie włączone do punktacji współzawodnictwa sportowego w Siłach Zbrojnych.

 

Fot. st. chor. szt. Krzysztof Banach

Marta Hajkowicz