Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
08.06.2018
W sobotę 9 czerwca Amfiteatr Miejski będzie ekologicznym zagłębiem w Braniewie. Już po raz szósty odbędą się tam Braniewskie Dni Recyklingu czyli ogólnomiejska zbiórka odpadów. Będzie też akcent wojskowy.

 

Rzekę Pasłękę wraz z nurkami sprzątać będą członkowie eksploratorzy ze Stowarzyszenia Historyczno – Poszukiwawczego „Batory” działającego przy Klubie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

 

VI Braniewskie Dni Recyklingu to akcja, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Podobnie jak w latach poprzednich, w sobotę 9 czerwca w godz. 10.00 – 14.00 mieszkańcy Braniewa będą mogli dostarczyć na plac przy Amfiteatrze Miejskim surowce wtórne (plastik, szkło, makulaturę, puszki aluminiowe, nakrętki, zużyte baterie, sprzęt RTV i AGD), a w zamian otrzymają sadzonki drzew, krzewów, ziół oraz kwiatów. W tym roku festyn połączony zostanie z częścią artystyczną podczas której odbędzie się Recyklingowy Turniej Szkół, składający się z trzech etapów: konkursu wiedzy, mody recyklingowej i zbiórki odpadów selektywnych w placówkach oświatowych. W trakcie finału laureaci konkursu zostaną nagrodzeni upominkami.

 

 

Dodatkową atrakcją będzie Braniewski Dzień Profilaktyki Zdrowotnej. W godzinach 11.00 – 18.00 w Amfietatrze Miejskim w Braniewie będzie mozna zadbać o swoje własne zdrowie. W programie: konsultacje medyczne, badania EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie poziomu cholesterolu, glukozy, porady dietetyka i profilaktyka czerniaka. Będzie to już kolejna akcja z cyklu przedsięwzięć finansowanych ze środków zebranych na lek, który miał być podany ciężko choremu mieszkańcowi Braniewa Arturowi Mikicin, byłemu żołnierzowi 9BBKPanc. Choroba była szybsza, mężczyzny nie udało się uratować. Zebrane wówczas środki finansowe/ także wśród żołnierzy i pracowników 9BBKpanc./  wykorzystywane są na wsparcie chorych i profilaktykę zdrowotną.

 

Marta Hajkowicz