Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
11.05.2018
Strzelcy wyborowi z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej pod koniec kwietnia wzięli udział w zgrupowaniu poligonowym w Ośrodku Szkolenia w Wędrzynie, w trakcie którego uczestniczyli w Międzynarodowych Zawodach w Strzelaniu Długodystansowym.

 

 

 

LONGSHOT to wydarzenie na które zjeżdżają się najlepsi strzelcy cywilni i mundurowi. Do wyboru mają kilka konkurencji w różnych klasach. Wyzwaniem dla najlepszych jest rywalizacja w klasie o nazwie SUPER MAGNUM. Zawodnicy strzelają na odległość 1.500 m.

 

 

W tym roku w Międzynarodowych Zawodach w Strzelaniu Długodystansowym w Wędrzynie koło Gorzowa Wielkopolskiego (28-29.04.2018) wystartowało kilkaset  osób. Organizatorem imprezy był: Klub Sportowy Gwardia 1924 przy współpracy z OSS DELTA oraz Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną. Jak informują organizatorzy: Celem zawodów jest propagowanie strzelań karabinowych na duże odległości a także wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk służb mundurowych i sportowych. Zawody mają na celu poprzez wzajemną rywalizacje podnosić kwalifikacje funkcjonariuszy i żołnierzy jak również propagować konkurencje na gruncie cywilnym.

 

 

Strzelcy wyborowi z 9 brygady w tym roku zadebiutowali w zawodach LongShot i już myślą o kolejnych wyzwaniach.

 

- W pierwszej części zawodów mieliśmy do pokonania pętlę taktyczną oraz zadania ogniowe na odległościach od 300 do 1500 metrów z różnego rodzaju broni. Podczas pokonywania pętli mieliśmy do przejścia między innymi przeprawę wodną oraz zostaliśmy poddani w oparciu o tor psychologiczny testowi wytrzymałości w stresie i działaniu w ciemności - relacjonują.

 

 

 

 Fot. st. chor. Rafała Mniedło / 11 LDKPanc. /zoom.mon.gov.pl

Marta Hajkowicz