Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
14.04.2018
Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kwidzyna Roksana Wojciechowska zdobyła pierwsze miejsce i puchar dowódcy 9BBKPanc. w Zawodach Strzeleckich Młodzieży z KBKS, które odbyły się w sobotę, 14 kwietnia na strzelnicy 9 brygady.

 

W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli również kwidzynianie z klasy „Bezpieczeństwa Publicznego” II Liceum Ogólnokształcącego.

 

 

 

Zawody Strzeleckie Młodzieży z KBKS zorganizowały wspólnie: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej i zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD z Kwidzyna. Do udziału w zawodach zgłosili się uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych z Braniewa, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka, Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kwidzyna i harcerze z 1 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Pożarniczej im. Stefana Batorego z Komendy Hufca ZHP w Braniewie.

 

 

Na młodzież, która wzięła udział w sportowej rywalizacji strzeleckiej czekało wiele innych niespodzianek. Żołnierze batalionu zmechanizowanego 9 brygady przygotowali dla nich kilkanaście stanowisk tematycznych, przy których młodzi ludzi mogli nauczyć się wielu przydatnych umiejętności takich jak np. czytanie mapy, wyznaczanie azymutu i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Żołnierze zaprezentowali im także swoją broń i wyposażenie.

 

 

Na zakończenie spotkania w 9BBKPanc. najlepszych zawodników uhonorował w imieniu dowódcy brygady: ppłk Janusz Okulus, dowódca batalionu zmechanizowanego w towarzystwie Jacka Synakiewicza, prezesa Stowarzyszenia „Gward” z Kwidzyna.

 

 

Wyniki Zawodów Strzeleckich Młodzieży z KBKS:

 

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kwidzynie,
  2. Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie,
  3. 1 Grunwaldzka Harcerska Drużyna Pożarnicza im. Stefana Batorego z Komendy Hufca ZHP w Braniewie.

 

Klasyfikacja indywidualna:

  1. Roksana Wojciechowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kwidzynie,
  2. Karol Woźniak – Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie,
  3. Karolina Czubińska – Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka.Galeria>>

 

Marta Hajkowicz