Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
13.04.2018
Płk Jacek Ostrowski pożegnał się ze sztandarem jednostki, który przekazał swojemu następcy płk. Dariuszowi Kosowskiemu. W 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej odbyła się dziś (13 kwietnia) uroczystość przekazania i objęcia obowiązków dowódcy.

 

Ceremonia odbyła się w obecności  Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej generała dywizji Marka  Sokołowskiego, który reprezentował na uroczystości  Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

 

 

- Dziś  z brygadą żegna się porządny dowódca – mówił o zdającym obowiązki płk.  Jacku Ostrowskim.

- Płk Dariusz Kosowski to oficer rzeczowy i odpowiedzialny. Ze spokojem przyjmuję fakt przyjęcia przez niego dowodzenia 9 brygadą – mówił o nowym dowódcy brygady.

 

 

 

 

Głównym punktem uroczystości była ceremonia przekazania obowiązków Dowódcy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.  Na placu apelowym,  w obecności żołnierzy, pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz zaproszonych gości, płk Jacek Ostrowski pożegnał  się ze sztandarem, który przekazał  płk. Dariuszowi Kosowskiemu. Nowy dowódca otrzymał od odchodzącego,  również proporzec rozpoznawczy i odznakę honorową brygady.

 

 

 

 

- Dowodzenie brygadą było dla mnie nie tylko ogromnym zaszczytem, ale także dużym wyzwaniem i trudną wymagającą służbą (...) Dowódca nigdy nie działa sam, może odnosić sukcesy wyłącznie dzięki poświęceniu swoich żołnierzy i podwładnych. Dlatego pragnę dziś Wam wszystkim podziękować za wzorowe wypełnianie obowiązków – mówił płk Jacek Ostrowski do zebranych.

 

- Stanowisko dowódcy brygady jest dla każdego oficera zaszczytem i wyróżnieniem, a dla mnie osobiście, związanego już służbą w brygadzie na innych stanowiskach,  wyróżnieniem szczególnym. Wracając do brygady po raz trzeci i tym razem stając na jej czele,  jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że mogłem dostąpić tego zaszczytu i mogę znów tu służyć – podkreślał w swoim przemówieniu płk Dariusz Kosowski.

 

 

 

Uroczystość na placu  zakończyła defilada pododdziałów 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, w której zaprezentowali się również uczniowie z zaprzyjaźnionych klas mundurowych z Braniewa i Pasłęka. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Elbląga.

 

 

 

 

 

 

Fot. Marta Hajkowicz, Mirosław RonowskiGaleria>>

 

Marta Hajkowicz