Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
13.03.2018
W poniedziałek 12 marca w Białobrzegach odbyła się Pierwsza Gala Sportu 16 DZ. Podczas spotkania uhonorowano najlepszych sportowców i trenerów. W tym gronie znaleźli się także reprezentanci 9BBKPanc.

 

 

Głównymi bohaterami Pierwszej Gali Sportu 16 Dywizji Zmechanizowanej byli mistrzowie sportu powszechnego i wyczynowego Wojska Polskiego reprezentujący poszczególne jednostki w ramach grupy 3 Dowództwa Generalnego RSZ. W klasyfikacji ogólnej podsumowującej współzawodnictwo sportowe na szczeblu Wojska Polskiego 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana znalazła się na podium zajmując trzecie miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej mistrzostw 16 Dywizji Zmechanizowanej w sporcie powszechnym w 2017 roku spośród jednostek podległych najwięcej punktów zdobyła 15 Brygada Zmechanizowana z Giżycka.

 

Zastępca Dowódcy Szef Sztabu 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. dr Stanisław Kaczyński uhonorował pucharami oraz listami gratulacyjnymi najlepszych sportowców, trenerów oraz dowódców jednostek wojskowych we współzawodnictwie sportowym.

 

Spośród najlepszych sportowców, medalistów Mistrzostw Wojska Polskiego w sporcie powszechnym okolicznościowe puchary otrzymali m. in.:

 

  • 1. st.chor. Mariusz Wąsowicz – 15 Brygada Zmechanizowana
  • 2. st.chor.szt. Krzysztof Banach – 9 Brygada Kawalerii Pancernej
  • 3. st.chor. Piotr Gryciuk – 1 Brygada Pancerna
  • 4. szer. Bartosz Michalak – 15 Brygada Zmechanizowana/15bsap

 

Uhonorowano także żołnierzy odpowiedzialnych za rozwój kultury fizycznej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku sportowego 16DZ na szczeblu Wojska Polskiego w 2017 r.

 

  • 1. mjr Jacek Szczesny – 15 Brygada Zmechanizowana
  • 2. kpt. Piotr Szpigiel – 9 Brygada Kawalerii Pancernej
  • 3. kpt. Marcin Jurek – 15 Brygada Zmechanizowana
  • 4. st.chor.szt. Krzysztof Banach – 9 Brygada Kawalerii Pancernej
  • 5. plut. Paweł Mazur – 1 Brygada Pancerna.

 

 

Specjalne podziękowania otrzymali dowódcy jednostek podległych, którzy włożyli duży wysiłek w koordynację współzawodnictwa sportowego w 16 DZ. W swoim wystąpieniu gen. Kaczyński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do końcowego sukcesu: 

 

- Bardzo dziękuję i gratuluję zawodnikom, ale także instruktorom, trenerom i dowódcom jednostek. Wasze sukcesy świadczą o tym jak ważną rolę w służbie wojskowej odgrywa sprawność fizyczna. Zarówno Dowódca jak i ja jesteśmy dumni, że 16 Dywizja po raz pierwszy znalazła się na podium. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i liczymy, że za rok uda nam się przeskoczyć o przynajmniej jedną pozycję w górę.

 

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

Opr. MH