Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.
08.03.2018
Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest również w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie.

 

 

Miesiąc marzec to przede wszystkim zapowiedź zbliżającej się oczekiwanej przez wszystkich wiosny. Zanim jednak ona nadejdzie, to swoistym zwiastunem tej najpiękniejszej pory roku jest dzień wypełniony kwiatami i życzeniami dla naszych towarzyszek życia, matek, żon, córek i koleżanek. Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony jest również w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie.

 

 

Dowódca kontyngentu mjr Leszek Woźny wraz ze swoim zastępcą kpt. Bartłomiejem Piotrowskim odwiedzili wszystkie kobiety pełniące służbę w PKW składając im życzenia w imieniu wszystkich żołnierzy – mężczyzn oraz wręczając kwiaty, ale także pyszne łakocie, by osłodzić choć trochę trud służby poza granicami państwa. Wśród tradycyjnych życzeń zdrowia i radości nie zabrakło gratulacji i wyrazów uznania za służbę i gotowość do działania w każdej sytuacji.

„Jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu, zaangażowania oraz uroku osobistego, wyrażam uznanie i dziękuję za upiększanie codzienności w służbie. Pełnicie przecież również rolę matek i żon, jesteście zmuszone pogodzić to ze służbą wojskową, a zdaję sobie sprawę że nie jest to łatwe” – mówił dowódca PKW.

 

Wśród żołnierzy pełniących służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Łotwie, kobiety nie są rzadkością i służą na wszystkich szczeblach dowodzenia. Odważnie stawiają czoło powierzonym zadaniom i spełniają się zawodowo w trudnej sztuce żołnierskiego rzemiosła. Wszystkim Kobietom na wszystkich misjach Polskich Kontyngentów Wojskowych ale także tych w kraju składamy najserdeczniejsze życzenia, pogody ducha, spełnienia najskrytszych marzeń i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów.

 

 

Zdjęcia i tekst: st.chor. Sebastian Wachek

Opr. MH