Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 19 stycznia 2019 r.
08.02.2018
W lasach powiatu braniewskiego trwają poszukiwania padłych dzików. Działania prowadzone są w ramach walki z ASF czyli chorobą o nazwie afrykański pomór świń. Do pomocy wezwano wojsko.

 

 

Okoliczne lasy wraz ze służbami leśnymi przeszukują żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Żołnierze nie polują na zwierzęta, tylko przeczesują teren w poszukiwaniu martwych dzików.

 

 

Przed rozpoczęciem poszukiwań żołnierze przeszli specjalnie szkolenie, które poprowadzili wspólnie: Tadeusz Zakrzewski, Powiatowy lekarz Weterynarii w Braniewie, ppor Dominika Borek z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie i Andrzej Kozłowski z Nadleśnictwa Zaporowo. 9 Braniewska Brygada kawalerii Pancernej wystawiła do akcji 80. żołnierzy, którzy codziennie wyruszają w teren. Trasy po których się poruszają zostały wyznaczone przez koordynatorów akcji z Nadleśnictwa Zaporowo.


Oto fotograficzna relacja z jednego dnia poszukiwań w okolicach miejscowości Rogity na terenie leśnictwa Wyżyny, należącego do Nadleśnictwa Zaporowo.

 Galeria>>

 

Marta Hajkowicz