Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 16 października 2018 r.
05.12.2017
W grudniu br. na terenie 9BBKPanc. odbędą się dwie ważne uroczystości związane z rotacją żołnierzy służących w ramach PKW Łotwa. 07 grudnia pożegnamy żołnierzy II zmiany, tydzień później (15 grudnia) powitamy powracających z I zmiany.

 

 

 

 

W czwartek, 07.12.2017 r. o godz. 13.00 w jednostce przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie odbędzie się uroczystość pożegnania żołnierzy 9BBKPanc. wyjeżdżających na misję w ramach II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

 

W piątek, 15.12.2017 r. o godz. 12.00 w jednostce przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie odbędzie się uroczystość powitania żołnierzy wracających z misji realizowanej w ramach I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

 

Zapraszamy do udziału w uroczystościach rodziny i przyjaciół żołnierzy.

 

 

Kompania czołgów z 9BBKPanc. od czerwca br. jest głównym elementem Polskiego Kontyngentu Wojskowego, który w ramach tzw. wysuniętej wzmocnionej obecności NATO wykonuje zadania na Łotwie, funkcjonując w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej, pod dowództwem kanadyjskim. W skład grupy oprócz Kanadyjczyków i Polaków wchodzą przedstawiciele: Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii oraz rejonie Morza Czarnego, była jednym z najważniejszych postanowień zeszłorocznego szczytu NATO w Warszawie.

Marta Hajkowicz