Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 16 października 2018 r.
01.12.2017
30 listopada w sztabie 16 Dywizji Zmechanizowanej przeprowadzone zostały wybory podoficera roku 16DZ. Z grona wszystkich zgłoszonych podoficerów, do tytułu wybrany został dowódca patrolu rozminowania z 9BBKPanc. st. chor. szt. Stanisław Śmigielski.

 

 

 

St. chor. szt. Stanisław Śmigielski rozpoczął służbę wojskową w 1995 roku i od początku związany jest z 9 Braniewską Brygadą Kawalerii Pancernej, w której pełnił służbę na różnych stanowiskach. Był m.in. dowódcą drużyny transportowej, adiutantem, pomocnikiem dowódcy plutonu, obecnie zajmuje stanowisko dowódcy patrolu rozminowania 9BBKPanc.

 

 

  St. chor. szt. Stanisław Śmigielski bierze czynny udział w oczyszczaniu terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych narażając często swoje życie i zdrowie, czego dowodem jest m.in. zniszczenie w miejscu znaleziska aktywnego granatu moździerzowego we wsi Bemowizna pod Braniewem. Jego aktywność służbowa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do dyżurów, jest gotowy do pomocy całą dobę. Jest zaangażowany w akcje promocyjno - profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa i czyhających śmiertelnych zagrożeń, o czym często rozmawia z młodzieżą okolicznych szkół.

 

 

- St. chor. szt. Stanisław Śmigielski jest profesjonalistą w każdym calu, posiadającym ogromną wiedzę fachową i potrafiącym ją wykorzystać na zajmowanym stanowisku służbowym  – tłumaczy starszy podoficer dowództwa 9BBKPanc. : st. chor. sztab. Mariusz Sobiło, który z sukcesem zaprezentował komisji kandydaturę żołnierza 9 brygady.

 

Marta Hajkowicz