Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 16 października 2018 r.
28.11.2017
27.11.2017 r. Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie odwiedził Michał Jach, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej RP wraz z delegacją.

 

 

 

Dowódca PKW Łotwa mjr Marek Potorski wspólnie z płk. Ilmarsem Lejinsem przywitał gości w sztabie brygady, gdzie w trakcie spotkania dowódca łotewskiej brygady zapoznał gości ze strukturą brygady, sposobem jej działania oraz głównymi przedsięwzięciami zaplanowanymi na rok 2018.

 

 

 

 

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie przewodniczącego z żołnierzami PKW w polskiej strefie Camp Adazi. Przybyli goście z Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, mieli okazję zapoznać się z uzbrojeniem i sprzętem wojskowym polskiego kontyngentu.

 

 

Po pokazie sprzętu dowódca kontyngentu zapoznał przybyłych gości ze składem i wyposażeniem eFP Battle Group, strukturą organizacyjną oraz przedstawił ocenę sytuacji politycznej i militarnej w rejonie misji. Spotkanie zakończyło się wpisem Michała Jach do księgi pamiątkowej PKW Łotwa oraz wykonaniem pamiątkowej fotografii z żołnierzami PKW.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: ppor. Małgorzata ZakrzewskaGaleria>>

 

opr. MH