Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Środa, 15 sierpnia 2018 r.
10.10.2017
W 9 brygadzie w Braniewie służył przez ostatnich 16 lat. W miniony piątek (06 października) pożegnał się z jednostką i odszedł pełnić nowe zadania na nowym stanowisku w Dowództwie Generalnym RSZ.

 

- Do pożegnań nie można się przyzwyczaić. Podjąłem decyzję: dobrą czy złą – to się wkrótce okaże – powiedział żegnający się z brygadą ppłk Mirosław Downar, dowódca 1 batalionu czołgów.

 

 

 

 

Uroczystość odbyła się w brygadowej Sali Tradycji i miała „międzynarodowy” charakter. Na pożegnanie dowódcy stawili się za pośrednictwem video-połączenia, czołgiści z Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie.

 

- Żal się żegnać, ale taki jest los żołnierza. (…) W tej jednostce poznałeś życie żołnierskie od podszewki. Bramy 9 brygady zawsze będą dla Ciebie otwarte – mówił dowódca 9BBKPanc. płk Jacek Ostrowski.

 

 

Po oficjalnych uroczystościach, były pamiątkowe zdjęcia i wymiana symbolicznych upominków w podziękowaniu za wspólną służbę.

 

 

- Służba w 9 brygadzie była dla mnie wielkim zaszczytem  i honorem – powiedział rozstając się z jednostką ppłk Mirosław Downar.

 Galeria>>

 

Marta Hajkowicz