Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Sobota, 26 maja 2018 r.
03.08.2017
Obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Camp Adazi zostały podzielone na dwie części: sportową i oficjalną. 01 sierpnia o godz. 17.00 czasu polskiego w bazie rozbrzmiała syrena upamiętniająca wybuch powstania.

Dzień rocznicy wybuchu zbrojnego wystąpienia mieszkańców stolicy przeciwko niemieckiemu okupantowi tj. 01.08.2017 r., żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie, wspólnie z żołnierzami 11 pułku artylerii z Węgorzewa, którzy przybyli do Camp Adazi, by wziąć udział w certyfikacji efP BG, uczcili uroczystą zbiórką i hołdem oddanym powstańcom. W tym dniu o godz. 17.00 czasu polskiego w bazie, tak jak w wielu miastach w naszym kraju, rozbrzmiała syrena upamiętniająca wybuch powstania. Uroczyste obchody zakończyła msza święta w intencji poległych powstańców, odprawiona w kaplicy międzynarodowej przez kapelana PKW mjr Grzegorza Przewrockiego.

W sobotę, 29 lipca odbyły się zawody o tytuł drużynowego mistrza PKW Łotwa w CrossFit, które uroczyście otworzył dowódca PKW mjr Marek Potorski. Rozpoczęcie zawodów poprzedziła minuta ciszy w hołdzie bohaterskiej postawy Powstańców. W mistrzostwach udział wzięło dziesięć trzyosobowych zespołów wystawionych z wszystkich komponentów polskiego kontyngentu.

Po zaciętej i wyczerpującej walce zwyciężył zespół Łączności w składzie:

st. sierż. Remigiusz Chojnowski

st. kpr. Patryk Szukiełowicz

szer. Kamil Liberadzki

II miejsce zajął zespół Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego,

III miejsce przypadło reprezentacji Dowództwa.

Zespoły zajmujące miejsca na podium otrzymały z rąk dowódcy PKW pamiątkowe medale, a zwycięzcy dodatkowo wyróżnieni zostali okazałym pucharem.

Ponadto dowódca kontyngentu przygotował nagrodę indywidualną dla MVP zawodów, którym po przeliczeniu punktów sędziowskich został st. sierż. Remigiusz Chojnowski.

 

Tekst: kpt. Przemysław Brant

Zdjęcia: Archiwum PKW Łotwa


Galeria>>