Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Piątek, 27 kwietnia 2018 r.
18.05.2017
Żołnierze 9BBKPanc. odbywają kolejne już w tym roku szkolenie poligonowe w Orzyszu. Ćwiczenie, które odbywa się pod kryptonimem DŹWINA – 17 jest sprawdzianem komponentów wchodzących w skład PKW Łotwa.

 

 

Dziś relacja z pierwszego dnia certyfikacji. Relacjonuje st. chor. Sebastian Wachek:

 

 

Pierwszy dzień certyfikacji komponentów wchodzących w skład PKW Łotwa rozpoczął się od sprawdzenia wyposażenia indywidualnego żołnierzy przez przedstawicieli Dowództwa Operacyjnego. Kolejnemu etapowi kontroli poddani zostali dowódcy plutonów i kompani, a sprawdzana była ich wiedza teoretyczna z zakresu działania i dowodzenia na polu walki. Po pozytywnym zaliczeniu sprawdzianu cały stan osobowy PKW Łotwa został poddany apelowi ewidencyjnemu, w trakcie którego weryfikowano wszelkie wymagane dokumenty na stanowiskach zajmowanych przez żołnierzy. Gdy uporano się już ze wszystkimi aspektami administracyjnymi dotyczącymi samych żołnierzy, nadszedł czas kontroli stanu technicznego i wyposażenia czołgów PT-91 oraz  pojazdów zabezpieczenia logistycznego.

 

 

Choć kontrola była bardzo wnikliwa i skrupulatna to wiele tygodni przygotowań nie poszło na marne i żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej wyszli z niej obronną ręką.Galeria>>

 

Opr. Marta Hajkowicz