Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 23 października 2017 r.
18.04.2017
St. chor. Roman Typański z batalionu logistycznego 9BBKPanc. zdobył drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w Mistrzostwach 16. Dywizji Zmechanizowanej (Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych 3) w Biegu na Orientację.

Mistrzostwa odbyły się 11-13 kwietnia w Elblągu. Wzięło w nich udział 15 reprezentacji, w sumie 165 żołnierzy.

Jak informuje współorganizator zawodów Bolesław Czechowski, reprezentujący Eko Gryf Elbląg, rywalizacja była bardzo zacięta, o czołowych miejscach decydowały niewielkie różnice czasowe, a każdy błąd kosztował miejsce na podium.

Mimo że gospodarze znają dobrze ten teren, to w klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna z 2. Pułku Saperów z Kazunia koło Modlina, na drugim miejscu znalazła się ekipa z 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia z Białobrzegów, a trzecie miejsce zajęła ekipa z 9 Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego.

Do klasyfikacji indywidualnej liczyły się dwa biegi. Orientowanie się w terenie według mapy jest podstawowym obowiązkiem każdego żołnierza, a ponieważ teren Wysoczyzny Elbląskiej jest bardzo urozmaicony, uczestnicy zdobyli kolejne, cenne doświadczenie. Najlepsi pojadą na Mistrzostwa Wojska Polskiego.

Przedstawiciel 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, st. chor. Roman Typański zajął drugie miejsce w kategorii M-45 (żołnierze 45 lat i więcej).

Trasy zawodów zaprojektował i przygotował  Kazimierz Szulżycki z Eko Gryf Elbląg, który był głównym organizatorem mistrzostw. Wspomagali go inni członkowie Klubu oraz żołnierze 16 Batalionu Dowodzenia z Elbląga. Sędzią głównym był Jan Szepelak z Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zawody zostały przeprowadzone za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu Sport Ident.

Puchary, medale, okolicznościowe statuetki oraz upominki  wręczyli żołnierzom: ppłk Mirosław Korotkiewicz – p.o. szefa szkolenia 16PDZ oraz major Wojciech Turowski, szef sportu 16PDZ.