Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 23 października 2017 r.
23.03.2017
Żołnierze 9BBKPanc.: ppor. Łukasz Kempiński i mł. chor. Mariusz Sobierski pokonali Setkę Komandosa. Gratulujemy, zwłaszcza 12. miejsca, które wywalczył mł. chor. M. Sobierski. Ppor. Ł. Kempiński przybiegł na metę jako 63. zawodnik.

Ppor. Łukasz Kempiński i mł. chor. Mariusz Sobierski wystartowali w miniony weekend (17/18. marca) w Setce Komandosa, czyli ekstremalnym biegu na 100 km, organizowanym po raz pierwszy w Lublińcu. Do udziału w imprezie zapisało się 178 osób. Bieg ukończyło 99. zawodników, w tym 9 pań.

Każdy, kto zdecydował się wziąć udział w ekstremalnym biegu na 100 km, musiał stawić się na starcie w pełnym umundurowaniu polowym i z plecakiem o wadze 10 kg. Tak zawodnicy pokonali pierwsze 10 km biegu. Kolejne 30 km mogli biec już bez plecaka, a ostatnie 60 km pokonywali w stroju dowolnym. Na przebiegnięcie trasy mieli 20 godzin.

Jako pierwszy Setkę Komandosa ukończył plut. Artur Pelo z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. Zajęło mu to 9h 33 min. i 43s. Reprezentujący 9BBKPanc.: mł. chor. Mariusz Sobierski zajął miejsce 12. z czasem 12:30:14. Ppor. Łukasz Kempiński w klasyfikacji generalnej był 63. (58. miejsce w kat. mężczyzn) z czasem 16:49:58. Obaj dotarli na metę o własnych siłach.

- Jestem zadowolony i dumny z siebie, ale przyznaję, że zawsze jest jakiś niedosyt, że mogło być lepiej, że można się było dokładniej przygotować – przyznaje mł. chor. M. Sobierski. W krótkiej rozmowie o swoim sukcesie przyznał, że tzw. kryzys miał po 30 km., później biegło mu się w miarę dobrze. Wypoczywać długo nie zamierza, w najbliższy weekend planuje powrót do normalnych treningów, bo przygotowuje się do kolejnych startów.

Organizatorami SETKI KOMANDOSA byli  znani z organizowania biegów komandosa: Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec i Jednostka Wojskowa Komandosów. Zdjęcia pochodzą ze strony www.zmierzymyCzas.pl