Strona Główna
GOTOWI NA WSZYSTKO
Sobota, 6 lutego 2016 r. • 05.02.2016
  Ślubowali wierność Ojczyźnie

  9bkpancPrawie stu żołnierzy służby przygotowawczej złożyło uroczystą przysięgę wojskową na sztandar 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Przysięga odbyła się wyjątkowo nie w koszarach, a w centrum Braniewa: na placu przed Bazyliką Mniejszą.

 • 05.02.2016
  Po przysiędze - fotorelacja

  9bkpancPrawie stu żołnierzy służby przygotowawczej złożyło uroczystą przysięgę wojskową na sztandar 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Przysięga odbyła się wyjątkowo nie w koszarach, a w centrum Braniewa: na placu przed Bazylika Mniejszą.

 • 04.02.2016
  Przysięga wojskowa już w piątek

  9bkpancW piątek (05. lutego ) odbędzie się przysięga wojskowa elewów służby przygotowawczej, którzy szkolą się w 9BBKPanc. od 07. stycznia br. Uroczystość odbędzie się nie w koszarach, a w centrum Braniewa na placu przed Bazyliką Mniejszą o godz. 14.00.

 • 04.02.2016
  Rekonwersja w Braniewie

  9bkpancBraniewo zostało kolejnym garnizonem, w którym pełnione są stałe dyżury rekonwersyjne. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisali: dowódca 9BBKPanc. płk Jacek Ostrowski i kierownik Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Olsztynie Marek Cedlerski.

 • 02.02.2016
  Podsumowały pierwszy rok działalności

  9bkpancTo był pierwszy i bardzo aktywny rok naszej działalności - mówi Barbara Gospodarczyk, szefowa braniewskiego koła Stowarzyszenia RODZINA WOJSKOWA. Członkinie Stowarzyszenia na pierwszym w tym roku spotkaniu podsumowały dotychczasową działalność.

 • 01.02.2016
  Wyruszyli na poligon

  9bkpancŻołnierze 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej prawie cały luty spędzą na poligonie w Orzyszu. Dziś z koszar przy ul. Sikorskiego na poligon wyjechały m.in. czołgi i samochody, które wcześniej załadowano na platformy kolejowe.

 • 01.02.2016
  Powrót do brygady

  9bkpancDo służby w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej powrócił mjr Wojciech Kurzawa. Ostatnio był Szefem Sekcji WF i Sportu Dowództwa 16. Dywizji. Od 1. lutego został wyznaczony na stanowisko służbowe w sztabie 9BBKPanc.

 • 29.01.2016
  Przysięga wojskowa, tym razem nie w koszarach

  9bkpancJa żołnierz, przysięgam...takie słowa wypowiedzą ochotnicy, którzy szkolą się w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Przysięga wojskowa odbędzie się wyjątkowo nie w koszarach, a w centrum Braniewa na placu przed Bazyliką Mniejszą.